A gránátalma előnyei

images-14.jpegA gránátalma magjait egy kemény bőrszerű réteg védi, ami mögött ott rejtőzik az értékes gyümölcshús. A ropogós textúrájú gyümölcs rendkívül egészséges és tápláló.

Mivel a gránátalmának magasabb az antioxidáns tartalma, mint a vörösbornak vagy a zöld teának, így nem véletlen, hogy már az ókorban is számos gyógyászati célra felhasználták. A kínaiak úgy vélték, hogy a gránátalma hozzájárul a hosszú élethez és a termékenységet is fokozza. Az ókori egyiptomiaknál a bélférgek és más betegségek ellen használták fel, de az ókori görögöknél is igen népszerű volt.

A gránátalma nagy mennyiségben tartalmaz értékes zsírokat és jó koleszterint, de C- és K-vitamin tartalma is igen magas. Adagonként minimum 11 gramm rostot is találunk benne, amiről köztudott, hogy igen előnyös az emésztőrendszer számára. Persze fontos vele vigyázni, mivel cukortartalma viszont magas: adagonként 53 gramm szénhidrátot és 234 kalóriát jelent, így a cukorbetegeknek csak óvatosan szabad fogyasztani.

Védi a szívet. A MAyo Klinika szerint a gránátalma képes csökkenteni a koleszterinszintet. Ez a gyümölcs egyedülálló polifenol kombinációjának köszönhető, ami úgy tűnik, hogy nemcsak az összkoleszterinszintet, hanem a rossz, úgynevezett LDL koleszterin szintjét is csökkenti a vérben.

Véd a rákos megbetegedések ellen. A gránátalma rendszeres fogyasztásával lelassítható a prosztatarák terjedése. Habár még több kutatásra van szükség, ez előzetes vizsgálatok azt mutatják, hogy már napi fél liter gránátalma lé is igen hatékony segítség lehet. Ezt a gyümölcsöt egy prosztatarák műtét után is érdemes fogyasztani a gyorsabb felépülés érdekében. A tüdőrák ellen is hatásos, sőt a már kialakult tüdőrák esetében is érdemes gránátalmát fogyasztani, mert lassítja a rákos sejtek növekedését.

A bejegyzés trackback címe:

https://granat-alma.blog.hu/api/trackback/id/tr85112016

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása